Pasta me krem tartufi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pasta me krem tartufi janë një pjatë që nuk do te mund t’i rezistoni dot.

Pasta me krem tartufi
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time15 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pasta me krem tartufi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zieni makaronat në një tenxhere me ujë të kripur. Vendosni një tigan në nxehtësi mesatare. Shtoni pana, krem tartufi dhe kungulli dhe tartuf. Gatuajini për disa minuta.

2
Pasta me krem tartufi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak kripë, piper dhe makarona të gatuara. Shtoni pak parmixhano të integruar dhe përziejeni mirë.

3
Pasta me krem tartufi

Sherbejeni me pak djathe parmixhiano dhe shijojeni.

Category, Cooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pasta me krem tartufi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zieni makaronat në një tenxhere me ujë të kripur. Vendosni një tigan në nxehtësi mesatare. Shtoni pana, krem tartufi dhe kungulli dhe tartuf. Gatuajini për disa minuta.

2
Pasta me krem tartufi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak kripë, piper dhe makarona të gatuara. Shtoni pak parmixhano të integruar dhe përziejeni mirë.

3
Pasta me krem tartufi

Sherbejeni me pak djathe parmixhiano dhe shijojeni.

Pasta me krem tartufi