Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pasta me kërpudha dhe spinaq per nje pjate te shpejte dhe te fresket.

Pasta me kërpudha dhe spinaq
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të valë, shtoni Farfallet. Ndërkohë prisni në copa të vogla kërpudhat dhe spinaqin. Prini edhe hudhren dhe qepën.

2
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën, hudhrën dhe kërpudhat. Përziejini mirë dhe më pas shtoni spinaqin.

3
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rregullojeni me pak kripë dhe piper. Shtoni verë dhe djathë parmigiano.

4
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni pastat dhe shërbejeni të ngrohtë.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të valë, shtoni Farfallet. Ndërkohë prisni në copa të vogla kërpudhat dhe spinaqin. Prini edhe hudhren dhe qepën.

2
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën, hudhrën dhe kërpudhat. Përziejini mirë dhe më pas shtoni spinaqin.

3
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rregullojeni me pak kripë dhe piper. Shtoni verë dhe djathë parmigiano.

4
Pasta me kërpudha dhe spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni pastat dhe shërbejeni të ngrohtë.

Pasta me kërpudha dhe spinaq