Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Në fare pak kohë , ju do të keni gati një pjatë special. Pastat me brokoli, arra dhe piper janë një recetë shumë e shijshme, e shëndetshme dhe mbi të gjitha ekonomike.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time20 minsTotal Time25 mins
Produktet kryesore
1
Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini hudhrën dhe salcicen dhe kavardisini për 1 minutë në një tigan me pak vaj dhe pak ujë.

2
Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lani brokolin, ndajeni në copëza të vogla dhe shtojini tek hudhra së bashku me pak kripë, vaj dhe gjysmë gote ujë.
Lërini të gatuhen në zjarr të ngadaltë për 15 minuta.

3
Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere tjetër ziejini pastat dhe më pas, kullojini dhe përziejini me brokolin e përgatitur.
Servirini menjëherë me arrat e grira dhe pak parmixhano përsipër nëse dëshironi.

Category, Cuisine, Cooking Method,

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini hudhrën dhe salcicen dhe kavardisini për 1 minutë në një tigan me pak vaj dhe pak ujë.

2
Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lani brokolin, ndajeni në copëza të vogla dhe shtojini tek hudhra së bashku me pak kripë, vaj dhe gjysmë gote ujë.
Lërini të gatuhen në zjarr të ngadaltë për 15 minuta.

3
Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere tjetër ziejini pastat dhe më pas, kullojini dhe përziejini me brokolin e përgatitur.
Servirini menjëherë me arrat e grira dhe pak parmixhano përsipër nëse dëshironi.

Pasta me brokoli, arra të grira dhe piper