Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pasta furre me salce djathi per te mbledhur te gjithe familjen rreth tavolines dhe per te shijuar kete pjate fantastike.

Pasta furre me salce djathi
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time30 minsTotal Time40 mins
Perberesit
Perberesit
1
Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni butësisht proshutën e tymosur me feta me vaj ulliri në një tigan të vogël. Pas disa minutash shtoni panen, piperin, kripën dhe arren moskat. Gatuajini derisa të trashet kremi.

2
Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini djathin pa probleme dhe ngadalë shtojeni në përzierje. Në një tas të vogël tundni vezët dhe gradualisht shtojini në tigan.

3
Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makaronat e gatuara dhe qepët e copëtuara. Përziejeni mirë dhe vendoseni në një enë tavë. Sasi e vogël djathë të integruar në krye.

4
Pasta furre me salce djathi

Piqni në 200 gradë për 20 minuta. Shërbejeni menjëherë.

Cooking Method, ,

Ingredients

Perberesit

Directions

Perberesit
1
Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni butësisht proshutën e tymosur me feta me vaj ulliri në një tigan të vogël. Pas disa minutash shtoni panen, piperin, kripën dhe arren moskat. Gatuajini derisa të trashet kremi.

2
Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini djathin pa probleme dhe ngadalë shtojeni në përzierje. Në një tas të vogël tundni vezët dhe gradualisht shtojini në tigan.

3
Pasta furre me salce djathi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makaronat e gatuara dhe qepët e copëtuara. Përziejeni mirë dhe vendoseni në një enë tavë. Sasi e vogël djathë të integruar në krye.

4
Pasta furre me salce djathi

Piqni në 200 gradë për 20 minuta. Shërbejeni menjëherë.

Pasta furre me salce djathi