Panna Cota me luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Panna cotta, një ëmbëlsirë e fresket e cila do ju shuaje te gjithe urine per nje emebelsire te mire.

Panna Cota me luleshtrydhe
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time15 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Panna Cota me luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere, vendosni të ziejnë dy gota qumësht. Shtoni sheqerin dhe ndërsa përzieni shtoni xhelatinën. Hidheni masen ne nje gote.

2
Panna Cota me luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në anën tjetër, skuqni gjalpin. Shtoni karota, xhenxhefil dhe sheqer. Përziejeni mirë dhe shtoni verën.

3
Panna Cota me luleshtrydhe

Tani merrni pak nga masa që keni bërë dhe vendoseni në gotë. Vendoseni në frigorifer dhe lëreni për rreth 15-20 minuta. Shijoni!

CategoryCuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Panna Cota me luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere, vendosni të ziejnë dy gota qumësht. Shtoni sheqerin dhe ndërsa përzieni shtoni xhelatinën. Hidheni masen ne nje gote.

2
Panna Cota me luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në anën tjetër, skuqni gjalpin. Shtoni karota, xhenxhefil dhe sheqer. Përziejeni mirë dhe shtoni verën.

3
Panna Cota me luleshtrydhe

Tani merrni pak nga masa që keni bërë dhe vendoseni në gotë. Vendoseni në frigorifer dhe lëreni për rreth 15-20 minuta. Shijoni!

Panna Cota me luleshtrydhe