Panettone me fruta pylli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Panettone me fruta pylli per ti kenaqur te gjithe me shijen klasike te panetones dhe kremit te frutave te pyllit.

Panettone me fruta pylli
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Panettone me fruta pylli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni ¼ panettone dhe bejeni therrime. Ndërkohë në një tenxhere shtojmë vezët, sheqerin pluhur dhe trazojmë mirë me një rrahës elektrik. Pastaj shtoni panetonne.

2
Panettone me fruta pylli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni një gotë dhe vendosni brenda masave që keni përgatitur. Vendoseni në furre dhe piqini. Ndërkohë shtoni frutat e ngrira dhe 3 lugë sheqer në një tigan. Përziejeni mirë dhe lëreni për rreth 5 minuta.

3
Panettone me fruta pylli

Merrni një pjatë dhe vendosni pak pluhur kakao. Vendosni panetonin në qendër dhe shtoni frutat sipër.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Panettone me fruta pylli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni ¼ panettone dhe bejeni therrime. Ndërkohë në një tenxhere shtojmë vezët, sheqerin pluhur dhe trazojmë mirë me një rrahës elektrik. Pastaj shtoni panetonne.

2
Panettone me fruta pylli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni një gotë dhe vendosni brenda masave që keni përgatitur. Vendoseni në furre dhe piqini. Ndërkohë shtoni frutat e ngrira dhe 3 lugë sheqer në një tigan. Përziejeni mirë dhe lëreni për rreth 5 minuta.

3
Panettone me fruta pylli

Merrni një pjatë dhe vendosni pak pluhur kakao. Vendosni panetonin në qendër dhe shtoni frutat sipër.

Panettone me fruta pylli