Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Një recetë e domosdoshme dhe e dashur nga fëmijët dhe të rriturit.

Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time30 minsCook Time15 minsTotal Time45 mins
Perberesit
1
Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Si fillim qeroni patatet dhe shperlajini me uje. Ne nje rende griji imet dhe lerini 30 minuta ne nje tas me uje. Pasi i hiqni nga tasi dhe shperlajini. Shtrydhini mire dhe verini ne nje tas te thate.

2
Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne tasin e patateve te grira hidhni qepet e prera imet, miellin, vezen, cumin, hudher, xhinxher, piper, gjethet e mentes dhe specin djeges. Me nje spatul kuzhine punojeni derisa te formohet nje lloj brumi konsistent.

3
Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tigan hidhni vaj dhe me pas me ndihmen e nje luge hidhni brumin e patateve. Skuqini nga njera nae derisa te marrin ngjyre te arte dhe me pas kthejini nga ana tjeter.

Ingredients

Perberesit

Directions

1
Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Si fillim qeroni patatet dhe shperlajini me uje. Ne nje rende griji imet dhe lerini 30 minuta ne nje tas me uje. Pasi i hiqni nga tasi dhe shperlajini. Shtrydhini mire dhe verini ne nje tas te thate.

2
Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne tasin e patateve te grira hidhni qepet e prera imet, miellin, vezen, cumin, hudher, xhinxher, piper, gjethet e mentes dhe specin djeges. Me nje spatul kuzhine punojeni derisa te formohet nje lloj brumi konsistent.

3
Pancakes me Patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tigan hidhni vaj dhe me pas me ndihmen e nje luge hidhni brumin e patateve. Skuqini nga njera nae derisa te marrin ngjyre te arte dhe me pas kthejini nga ana tjeter.

Pancakes me Patate