Pancakes me 3 perberes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

E thjeshte, e shijeshme dhe per me teper e shendetshme.
Mund ta shijoni ne mengjes me kafen tuaj apo me nje caj te ngrohte.

Pancakes me 3 perberes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time2 minsCook Time8 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pancakes me 3 perberes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas, shtypni banane me një pirun.
Shtoni vezë dhe kanellë. Përziejini derisa të kombinohen.

2
Pancakes me 3 perberes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngrohni një tigan jo ngjitës në nxehtësi mesatare. Hidhni një filxhan nga brumi dhe gatuajeni për 4 Minuta, pastaj kthejeni nga ana tjeter dhe gatuajeni për 3 Minuta shtesë.

Servireni dhe shoqerojeni me shurupet tuaja te preferuara nese nuk parapelqeni mjaltin apo kanellen.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pancakes me 3 perberes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas, shtypni banane me një pirun.
Shtoni vezë dhe kanellë. Përziejini derisa të kombinohen.

2
Pancakes me 3 perberes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngrohni një tigan jo ngjitës në nxehtësi mesatare. Hidhni një filxhan nga brumi dhe gatuajeni për 4 Minuta, pastaj kthejeni nga ana tjeter dhe gatuajeni për 3 Minuta shtesë.

Servireni dhe shoqerojeni me shurupet tuaja te preferuara nese nuk parapelqeni mjaltin apo kanellen.

Pancakes me 3 perberes