Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë është jashtëzakonisht oriz me turmerik dhe hudher e shijshme dhe e thjeshtë për t'u përgatitur.

Oriz me turmerik dhe hudher
Yields1 Serving
Perberesit
Pergatitja
1
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni imët hudhrën, qepën, brokolinën dhe specin e kuq.

2
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngroheni një tigan që nuk ngjit në nxehtësi mesatare të ulët. Shtoni 2 lugë vaj avokado.

3
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni mënjanë hudhrat dhe qepët. Ngroheni tiganin në nxehtësi mesatare dhe shtoni 1 lugë gjelle vaj avokado.

4
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaurdisni brokolinën dhe piperin e kuq për disa minuta. Shtoni misrin, orizin basmati, shafranin e Indisë, kripën dhe hudhrat dhe qepët e ziera. Skuqeni për 2-3 minuta

5
Oriz me turmerik dhe hudher

E pjata dhe e spërkasim me pak speca të grimcuar

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni imët hudhrën, qepën, brokolinën dhe specin e kuq.

2
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngroheni një tigan që nuk ngjit në nxehtësi mesatare të ulët. Shtoni 2 lugë vaj avokado.

3
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni mënjanë hudhrat dhe qepët. Ngroheni tiganin në nxehtësi mesatare dhe shtoni 1 lugë gjelle vaj avokado.

4
Oriz me turmerik dhe hudher - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaurdisni brokolinën dhe piperin e kuq për disa minuta. Shtoni misrin, orizin basmati, shafranin e Indisë, kripën dhe hudhrat dhe qepët e ziera. Skuqeni për 2-3 minuta

5
Oriz me turmerik dhe hudher

E pjata dhe e spërkasim me pak speca të grimcuar

Oriz me turmerik dhe hudher