Muffins me pomodorini dhe djath për fëmijë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Nëse dëshironi ti pregatisni fëmijës suaj një snack të shijshëm, mendoj se kjo recetë e muffins me pomodorini dhe djath është e duhura.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time18 minsTotal Time23 mins
Produktet kryesore
1

Ndizni furrën në 180ᵒC. Bëni gati format e muffins dhe vendosni në secilën prej tyre letrat e kuzhinës.

2

Në tas përzieni miellin, baking powder, qepën, djathin, domatet dhe borzilokun.

3

Në një tas tjetër përzieni vezën, qumështin dhe vajin. Më pas kalojini përbërësit e lëngshëm tek të thatët dhe përziejini së bashku.

4

Me ndihmën e një luge hidhni nga brumi I pregatitur në format e muffins. Piqini në furrën e ngrohur për 18-20 minuta ose derisa muffins të marrin një ngjyrë kafe të artë.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Ndizni furrën në 180ᵒC. Bëni gati format e muffins dhe vendosni në secilën prej tyre letrat e kuzhinës.

2

Në tas përzieni miellin, baking powder, qepën, djathin, domatet dhe borzilokun.

3

Në një tas tjetër përzieni vezën, qumështin dhe vajin. Më pas kalojini përbërësit e lëngshëm tek të thatët dhe përziejini së bashku.

4

Me ndihmën e një luge hidhni nga brumi I pregatitur në format e muffins. Piqini në furrën e ngrohur për 18-20 minuta ose derisa muffins të marrin një ngjyrë kafe të artë.

Muffins me pomodorini dhe djath për fëmijë