Mousse Cokollate Vegane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Recete fantastike embelsire vegane.

Mousse Cokollate Vegane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Mousse Cokollate Vegane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas me madhësi të mesme, rrahni lengun e qiqrave derisa të formohet nje krem si e bardhe veze. Hidhni çokollatën e shkrirë, sheqerin dhe vaniljen, duke patur kujdes që të mos përzihen shumë.

2
Mousse Cokollate Vegane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shpërndani musin në 3 gota dhe lereni ne frigorifer për të paktën 3 orë, ideale ta lini gjithe natën. Zbukuroni me luleshtrydhe të freskëta ose fruta të zgjedhura.
Shijoni kete mrekulli!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Mousse Cokollate Vegane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas me madhësi të mesme, rrahni lengun e qiqrave derisa të formohet nje krem si e bardhe veze. Hidhni çokollatën e shkrirë, sheqerin dhe vaniljen, duke patur kujdes që të mos përzihen shumë.

2
Mousse Cokollate Vegane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shpërndani musin në 3 gota dhe lereni ne frigorifer për të paktën 3 orë, ideale ta lini gjithe natën. Zbukuroni me luleshtrydhe të freskëta ose fruta të zgjedhura.
Shijoni kete mrekulli!

Mousse Cokollate Vegane