Molle e skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Molle e skuqur?! Eshte nje embelsire fantastike e thjeshte dhe shume e shpejte.

Molle e skuqur
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time10 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Perberesit per veshjen
Pergatitja
1
molle e skuqur

Shtoni vaj ne një tenxhere dhe lereni ate te nxehet. Qëroni dhe prini mollët në feta të trasha dhe hiqni berthamat, dhe lërini mënjanë.

2
molle e skuqur

Në një tas, përziejmë së bashku miellin, sheqerin, kripën, qumështin, vezën, vajin dhe vaniljen.

3
Molle e skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kur vaji është i nxehte, zhyteni secilën fetë mollë në brumë, shkundni çdo brumë të tepërt dhe skuqini për rreth 1 minute në secilën anë, pastaj kullojini në një pjatë të veshur me peshqir letre përpara se t’i lyejini në sheqerin e kanellës.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit
Perberesit per veshjen

Directions

Pergatitja
1
molle e skuqur

Shtoni vaj ne një tenxhere dhe lereni ate te nxehet. Qëroni dhe prini mollët në feta të trasha dhe hiqni berthamat, dhe lërini mënjanë.

2
molle e skuqur

Në një tas, përziejmë së bashku miellin, sheqerin, kripën, qumështin, vezën, vajin dhe vaniljen.

3
Molle e skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kur vaji është i nxehte, zhyteni secilën fetë mollë në brumë, shkundni çdo brumë të tepërt dhe skuqini për rreth 1 minute në secilën anë, pastaj kullojini në një pjatë të veshur me peshqir letre përpara se t’i lyejini në sheqerin e kanellës.

Molle e skuqur