Mish Vici me Perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

E vetmja gjë që ju duhet të bëni per te gatuar kete tave me mish vici me perime është të përzieni përbërësit në një tavë, të mbuloni dhe të gatuani në furrë në një nxehtësi të ulët.

Mish Vici me Perime
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time45 minsTotal Time1 hr
Perberesit
Pergatitja
1
Mish Vici me Perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me vaj ulliri, shtoni hudhrën, qepën, mishin e viçit dhe përzieni mirë. Shtoni kripë dhe pak majdanoz. Shtoni salcën e domates dhe trazojeni mirë. Shtoni ujë dhe lëreni të ziejë.

2
Mish Vici me Perime

Pastaj hiqni dhe kaloni në një tavë. Shtoni perimet e stinës të prera në copa të vogla. Shtoni pak kripë. Vendoseni tavën në furrë në 180 gradë për 20 minuta. Në fund shërbejeni të ngrohtë dhe tava me perime është gati për t’u shijuar!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Mish Vici me Perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me vaj ulliri, shtoni hudhrën, qepën, mishin e viçit dhe përzieni mirë. Shtoni kripë dhe pak majdanoz. Shtoni salcën e domates dhe trazojeni mirë. Shtoni ujë dhe lëreni të ziejë.

2
Mish Vici me Perime

Pastaj hiqni dhe kaloni në një tavë. Shtoni perimet e stinës të prera në copa të vogla. Shtoni pak kripë. Vendoseni tavën në furrë në 180 gradë për 20 minuta. Në fund shërbejeni të ngrohtë dhe tava me perime është gati për t’u shijuar!

Mish Vici me Perime