Mish vici me pana dhe kërpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Për sot, po ju sugjerojë një recetë me mish vici, kërpudha dhe pana. Një pjatë plot shije dhe shumë e thjeshtë për të pregatitur. Uroj ta provoni!

Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Produktet kryesore
1

Fillimisht pregatisni gjithë përbërësit. Preni kërpudhat dhe hudhrat në copa të vogla, si dhe marinonin mishin e viçit me kripë dhe piper.

2

Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin.

3

Më pas i shtoni kërpudhat dhe hudhrat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.

4

I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Category, CuisineCooking MethodTags, , ,

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Fillimisht pregatisni gjithë përbërësit. Preni kërpudhat dhe hudhrat në copa të vogla, si dhe marinonin mishin e viçit me kripë dhe piper.

2

Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin.

3

Më pas i shtoni kërpudhat dhe hudhrat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.

4

I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Mish vici me pana dhe kërpudha