Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Mini kek per nje ditelindje vogelushesh apo nese deshironi ti pergatisni vete embelsirat e baby showerit tuaj.

Mini kek
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni në një enë 500 gram pluhur ëmbëlsira, 200 ml ujë, 200 ml gjalpë. Përzieni mirë përbërësit me një mikser elektrik.

2
Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngjyrosni tiganin e mini kekut me gjalpë dhe miell. Derdhni përzierjen mbi to.

3
Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqni në 200 gradë Celsius për 25 minuta. Kur të jeni gati, dekorojeni me sheqer të grimcuar.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni në një enë 500 gram pluhur ëmbëlsira, 200 ml ujë, 200 ml gjalpë. Përzieni mirë përbërësit me një mikser elektrik.

2
Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngjyrosni tiganin e mini kekut me gjalpë dhe miell. Derdhni përzierjen mbi to.

3
Mini kek - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqni në 200 gradë Celsius për 25 minuta. Kur të jeni gati, dekorojeni me sheqer të grimcuar.

Mini kek