Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Këto mini cheesecakes të shijshme me një kore krokante dhe mbushje të butë djathi krem janë të lehtë për t'u bërë.

Mini Cheesecakes
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një përpunues ushqimi, copezoni biskotat. Hidheni në një enë përzierjeje dhe shtoni gjalpin e shkrirë. Përziejini mirë.

2
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndani në mënyrë të barabartë në 12 forma. Me një lugë shtypni masën fort dhe në mënyrë të barabartë. E mbani në frigorifer për 15 minuta.

3
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas përziejeni kremin e djathit dhe kosin pa sheqer. Duke përdorur një shpejtësi të ulët në mikserin tuaj, përzieni derisa të bëhet krem. Shtoni sheqerin dhe përzieni. Shtoni vezët dhe përziejini derisa të kombinohen, mos e teproni.

4
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ekstraktin e vaniljes dhe lëkurën e limonit. Paloseni me një shpatull me kujdes dhe mos e përzieni shumë.

5
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me anë të një filxhani ose luge matëse, ndajeni mbushjen e cheesecake-ut në mënyrë të barabartë në tavën e përgatitur për kifle. Përdorni një lugë për të barazuar pjesën e sipërme ose shkundni butësisht tiganin.

6
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqini në furrë të parangrohur në 300 F për 15 minuta dhe më pas fikeni furrën. Lëreni cheesecake-un në furrë dhe hapni pak derën e furrës. Lëreni cheesecake të qëndrojë për 3 minuta. Nxirreni cheesecake nga furra.

7
Mini Cheesecakes

I lini cheesecake të ftohet në temperaturën e dhomës në tigan. E vendosim tavën në frigorifer gjatë nates. Dekorojini dhe sherbejini.

CategoryCuisine, Cooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një përpunues ushqimi, copezoni biskotat. Hidheni në një enë përzierjeje dhe shtoni gjalpin e shkrirë. Përziejini mirë.

2
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndani në mënyrë të barabartë në 12 forma. Me një lugë shtypni masën fort dhe në mënyrë të barabartë. E mbani në frigorifer për 15 minuta.

3
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas përziejeni kremin e djathit dhe kosin pa sheqer. Duke përdorur një shpejtësi të ulët në mikserin tuaj, përzieni derisa të bëhet krem. Shtoni sheqerin dhe përzieni. Shtoni vezët dhe përziejini derisa të kombinohen, mos e teproni.

4
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ekstraktin e vaniljes dhe lëkurën e limonit. Paloseni me një shpatull me kujdes dhe mos e përzieni shumë.

5
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me anë të një filxhani ose luge matëse, ndajeni mbushjen e cheesecake-ut në mënyrë të barabartë në tavën e përgatitur për kifle. Përdorni një lugë për të barazuar pjesën e sipërme ose shkundni butësisht tiganin.

6
Mini Cheesecakes - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqini në furrë të parangrohur në 300 F për 15 minuta dhe më pas fikeni furrën. Lëreni cheesecake-un në furrë dhe hapni pak derën e furrës. Lëreni cheesecake të qëndrojë për 3 minuta. Nxirreni cheesecake nga furra.

7
Mini Cheesecakes

I lini cheesecake të ftohet në temperaturën e dhomës në tigan. E vendosim tavën në frigorifer gjatë nates. Dekorojini dhe sherbejini.

Mini Cheesecakes