Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Një mëngjes anglez është një mënyrë vërtet e veçantë për të filluar ditën. Mëngjes i shijshëm, i përzemërt, por mund ta lërë kuzhinën tuaj në rrëmujë me grumbuj enësh dhe tiganësh për tu pastruar.

Mëngjes Anglez
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time45 minsTotal Time55 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fërkoni tiganin me 1 lugë vaj ulliri për të parandaluar ngjitjen e ushqimit. Vendosni salcicet dhe domatet ne tave dhe vendosini ne furre per 15 minuta.

2
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosini kerpudhat ne taven e gatimit ku po piqen salcicet dhe pomodorit. Kullojini dhe shpëlajini fasulet dhe përziejini së bashku me sheqerin kaf, ketchup dhe salcën e Barbecue. Transferoni fasulet në një tigan ose pjatë të vogël të sigurt për furrën.

3
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hiqeni tavën e furrës nga furra. Nëse ka shumë lëng në tavën e fletës, derdhni me kujdes lëngun; mos i trazoni domatet. Pas 15 minutash të tjera (40-45 minuta gjithsej të pjekjes), hiqeni tiganin dhe kullojeni përsëri çdo lëng të tepërt.

4
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni pak hapësirë ​​në tavën e pjekjes dhe vendosni gjellën me fasule brenda. Bëni katër xhepa të vegjël hapësirë ​​në tepsinë për vezët. Derdhni një sasi të vogël vaji në secilën zonë dhe plasni vezët. Vendosni degëzat e freskëta të trumzës aty -këtu mbi përbërësit.

5
Mëngjes Anglez

Piqeni për 5 minutat e fundit, vetëm derisa të mpiksen të bardhat e vezëve. Hiqeni tavën nga furra dhe lëreni të ftohet për pak kohë. Spërkatni gjithçka me kripë dhe piper.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fërkoni tiganin me 1 lugë vaj ulliri për të parandaluar ngjitjen e ushqimit. Vendosni salcicet dhe domatet ne tave dhe vendosini ne furre per 15 minuta.

2
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosini kerpudhat ne taven e gatimit ku po piqen salcicet dhe pomodorit. Kullojini dhe shpëlajini fasulet dhe përziejini së bashku me sheqerin kaf, ketchup dhe salcën e Barbecue. Transferoni fasulet në një tigan ose pjatë të vogël të sigurt për furrën.

3
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hiqeni tavën e furrës nga furra. Nëse ka shumë lëng në tavën e fletës, derdhni me kujdes lëngun; mos i trazoni domatet. Pas 15 minutash të tjera (40-45 minuta gjithsej të pjekjes), hiqeni tiganin dhe kullojeni përsëri çdo lëng të tepërt.

4
Mëngjes Anglez - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni pak hapësirë ​​në tavën e pjekjes dhe vendosni gjellën me fasule brenda. Bëni katër xhepa të vegjël hapësirë ​​në tepsinë për vezët. Derdhni një sasi të vogël vaji në secilën zonë dhe plasni vezët. Vendosni degëzat e freskëta të trumzës aty -këtu mbi përbërësit.

5
Mëngjes Anglez

Piqeni për 5 minutat e fundit, vetëm derisa të mpiksen të bardhat e vezëve. Hiqeni tavën nga furra dhe lëreni të ftohet për pak kohë. Spërkatni gjithçka me kripë dhe piper.

Mëngjes Anglez