Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Le te gatuajme makarona shtepie per femijet tane dhe per te kupruar ndryshimin me makaronat e blera.

makarona shtepie
Yields1 Serving
Prep Time1 hrCook Time15 minsTotal Time1 hr 15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni dy lloje mielli në një enë. Shtoni vezët dhe pak kripë. Filloni të punoni mirë brumin.

2
Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hapni brumin në formë katrore dhe pritini në shirita të gjata. Zieni ato për rreth 2 minuta.

3
Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini në copa të vogla gjethet e borzilokut. Në një tigan me vaj ulliri vendosni salcën e domates. Përziejini mirë.

4
makarona shtepie

Shtoni pak majdanoz, pak kripë dhe piper. Shtoni makaronat e freskëta që sapo përgatitët. Sipër vendosni djathin.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni dy lloje mielli në një enë. Shtoni vezët dhe pak kripë. Filloni të punoni mirë brumin.

2
Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hapni brumin në formë katrore dhe pritini në shirita të gjata. Zieni ato për rreth 2 minuta.

3
Makarona shtepie - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini në copa të vogla gjethet e borzilokut. Në një tigan me vaj ulliri vendosni salcën e domates. Përziejini mirë.

4
makarona shtepie

Shtoni pak majdanoz, pak kripë dhe piper. Shtoni makaronat e freskëta që sapo përgatitët. Sipër vendosni djathin.

Makarona shtepie