Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Makaronat me ton dhe asparag janë një pjatë e fresket, e përshtatshme për të gjitha stinët dhe ato mund të shijohen menjëherë të nxehta ose edhe të ftohta si sallatë.

Makarona me Ton dhe Asparag
Yields1 Serving
Prep Time7 minsCook Time10 minsTotal Time17 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni makaronat per tu zier. Më pas vendosni tiganin tuaj në sobë në një nxehtësi mesatare dhe shtoni vaj ulliri. Hidhni peshkun ton ne tigan dhe grijini lekuren e limonit dhe shtoni ne te gjysme kokrre leng limoni. Jepini nje kaurdisje te lehte dhe shtoni ne te majdanozin, kaperin dhe serish pak limon. Shtoni dhe disa copeza asparag.

2
Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni kripë, piper, përziejeni edhe një herë para se të lini të ziejë për 5 Minuta dhe hiqeni nga soba.

3
Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makaronat e kulluara në tigan dhe bashkojini vërtet mirë duke shtuar më shumë ujë makarona nëse është e nevojshme. Kjo do të ndihmojë në trashjen e përzierjes së makaronave ton. Përzieni deri në 1 Minut, hiqni makarona me ton nga nxehtësia dhe shtoni asparaget.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni makaronat per tu zier. Më pas vendosni tiganin tuaj në sobë në një nxehtësi mesatare dhe shtoni vaj ulliri. Hidhni peshkun ton ne tigan dhe grijini lekuren e limonit dhe shtoni ne te gjysme kokrre leng limoni. Jepini nje kaurdisje te lehte dhe shtoni ne te majdanozin, kaperin dhe serish pak limon. Shtoni dhe disa copeza asparag.

2
Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni kripë, piper, përziejeni edhe një herë para se të lini të ziejë për 5 Minuta dhe hiqeni nga soba.

3
Makarona me Ton dhe Asparag - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makaronat e kulluara në tigan dhe bashkojini vërtet mirë duke shtuar më shumë ujë makarona nëse është e nevojshme. Kjo do të ndihmojë në trashjen e përzierjes së makaronave ton. Përzieni deri në 1 Minut, hiqni makarona me ton nga nxehtësia dhe shtoni asparaget.

Makarona me Ton dhe Asparag