Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Makarona me kunguj mjaft e thjeshtë dhe e shpejtë për tu përgatitur.

Makarona me Kungull
Yields1 Serving
Prep Time7 minsCook Time15 minsTotal Time22 mins
Pergatitja
1
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Së pari, në një tenxhere me ujë te vluar hedhim pak kripë dhe ziejme makaronat.

2
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri skuqni kungujt, të prerë në kubike të vegjel. Shtoni pak piper të zi hudhër dhe i kaurdisni mirë.

3
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni pak ujë, një tigan kuzhine, shtoni panen , trazojeni mirë dhe lëreni për rreth 5 Minuta.

4
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rregullojeni me pak kripë dhe piper sipas shijes tuaj dhe me pas shtoni makaronat.

5
Makarona me Kungull

Trazojini dhe sherbejini me pak djathe parmixhano.

Category, Cooking Method,

Ingredients

Directions

Pergatitja
1
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Së pari, në një tenxhere me ujë te vluar hedhim pak kripë dhe ziejme makaronat.

2
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri skuqni kungujt, të prerë në kubike të vegjel. Shtoni pak piper të zi hudhër dhe i kaurdisni mirë.

3
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni pak ujë, një tigan kuzhine, shtoni panen , trazojeni mirë dhe lëreni për rreth 5 Minuta.

4
Makarona me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rregullojeni me pak kripë dhe piper sipas shijes tuaj dhe me pas shtoni makaronat.

5
Makarona me Kungull

Trazojini dhe sherbejini me pak djathe parmixhano.

Makarona me Kungull