Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Makarona me kallamare per te gjithe ju qe e adhuroni shijen e detit te nderthurur me pastat.

Makarona me kallamare
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time15 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me pak vaj ulliri, shtoni hudhër të copëtuar, domate qershi dhe verë. Përziejini mirë dhe shtoni kallamarët.

2
Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni kripë dhe piper dhe lëreni për rreth 5 minuta. Pastaj shtoni salcë domate dhe disa majdanoz.

3
Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë shtoni pak vaj ulliri në një tenxhere me ujë të valë. Shtojmë makaronat dhe pas kësaj i kalojmë në tavën ku kishim kallamarë. Përziejeni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë në një pjatë.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me pak vaj ulliri, shtoni hudhër të copëtuar, domate qershi dhe verë. Përziejini mirë dhe shtoni kallamarët.

2
Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni kripë dhe piper dhe lëreni për rreth 5 minuta. Pastaj shtoni salcë domate dhe disa majdanoz.

3
Makarona me kallamare - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë shtoni pak vaj ulliri në një tenxhere me ujë të valë. Shtojmë makaronat dhe pas kësaj i kalojmë në tavën ku kishim kallamarë. Përziejeni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë në një pjatë.

Makarona me kallamare