Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Makarona të shpejta dhe të shijshme, me një aromë dhe shije mjaft të pasur. Uroj ti provoni!

Yields4 Servings
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Produktet kryesore
Opsionale
1
Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni në zjarr një tenxhere me ujë, kripë dhe pak vaj ulliri dhe kur uji të vloj shtoni në të makaronat të ziejnë.

2
Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë vendosni një tigan në zjarr ku do të shtoni vajin e ullirit dhe gjalpin. Më pas shtoni hudhrat e prera dhe piperin djegës dhe gatuajini për pak sekonda. Shtoni ne tigan karkalecat, pak kripë dhe lërini në zjarr derisa ato të jenë gatuar plotësisht.

3
Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi karkalecat të jenë gati shtoni në tigan makaronat dhe përziejini. Largoni tiganin nga zjarri dhe shtoni në të lëngun e limon, majdanozin e freskët të prerë dhe përziejini. Shërbejini të ngrohta. Nëse dëshironi mund të shtoni djath parmesan. Ju bëftë mirë!

Ingredients

Produktet kryesore
Opsionale

Directions

1
Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni në zjarr një tenxhere me ujë, kripë dhe pak vaj ulliri dhe kur uji të vloj shtoni në të makaronat të ziejnë.

2
Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë vendosni një tigan në zjarr ku do të shtoni vajin e ullirit dhe gjalpin. Më pas shtoni hudhrat e prera dhe piperin djegës dhe gatuajini për pak sekonda. Shtoni ne tigan karkalecat, pak kripë dhe lërini në zjarr derisa ato të jenë gatuar plotësisht.

3
Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi karkalecat të jenë gati shtoni në tigan makaronat dhe përziejini. Largoni tiganin nga zjarri dhe shtoni në të lëngun e limon, majdanozin e freskët të prerë dhe përziejini. Shërbejini të ngrohta. Nëse dëshironi mund të shtoni djath parmesan. Ju bëftë mirë!

Linguini me karkaleca, hudhër dhe limon