Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Linguine me peshk ton funksionojnë vërtet mirë si nje pjate fantastike e fundjaves. Mos mendoni per kalorite.

Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të kripur ziejni makarona. Pritni majdanozin, hudhren dhe ullinjt e zi në feta të holla.

2
Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni hudhrën në një tigan me vaj ulliri. Shtoni ton dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, kaperi dhe ullinj. Përziejini mirë.

3
Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni salcen e domates, majdanoz, pak kripë, piper, gjalpë dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni linguinen e zier dhe përziejeni mirë.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të kripur ziejni makarona. Pritni majdanozin, hudhren dhe ullinjt e zi në feta të holla.

2
Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni hudhrën në një tigan me vaj ulliri. Shtoni ton dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, kaperi dhe ullinj. Përziejini mirë.

3
Linguine me peshk ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni salcen e domates, majdanoz, pak kripë, piper, gjalpë dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni linguinen e zier dhe përziejeni mirë.

Linguine me peshk ton