Levrek në tavë me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Levrek në tavë me patate per te gjithe ju adhuruesit e peshkut te cilet po mendonit si ta gatuanit kete fundjave levrekun.

Levrek në tavë me patate
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time30 minsTotal Time45 mins
Pergatitja
Perberesit
1
Levrek në tavë me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tavë me pak vaj ulliri vendosni patate. Tani vendosni peshqit dhe marinojini me pak kripë.

2
Levrek në tavë me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbushni me hudhër, limon dhe majdanoz. Sipër shtoni pomodorini, ullinj dhe dy feta limoni.

3
Levrek në tavë me patate

Në fund marinojeni edhe një herë me pak kripë dhe vaj ulliri. Vendosni tavën në furrë për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Pergatitja

Directions

Perberesit
1
Levrek në tavë me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tavë me pak vaj ulliri vendosni patate. Tani vendosni peshqit dhe marinojini me pak kripë.

2
Levrek në tavë me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbushni me hudhër, limon dhe majdanoz. Sipër shtoni pomodorini, ullinj dhe dy feta limoni.

3
Levrek në tavë me patate

Në fund marinojeni edhe një herë me pak kripë dhe vaj ulliri. Vendosni tavën në furrë për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë.

Levrek në tavë me patate