KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo sallatë e shpejtë dhe e lehtë e perimeve verore është plot ngjyra dhe mjaft e shijeshme. KusKus me perime do te jete sallata e veres tuaj.

KusKus me perime
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të thellë me ujë dhe kripë, shtoni vaj ulliri dhe tumerik. Bëni një trazim të mirë dhe më pas shtoni kus kus. Lëreni për disa minuta.

2
KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë skuqni hudhrën, specin e kuq dhe jeshil. Pas disa minutash shtoni karota, kunguj dhe kërpudha.

3
KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rregullojini me kripë dhe shtoni domatet qershi. Përziejeni mirë dhe pas disa minutash hiqeni. Perzieni perimet me kuskusin se bashku.

4
KusKus me perime

Vendosni në një pjatë me kujdes kuskusin me perime dhe shijojini.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të thellë me ujë dhe kripë, shtoni vaj ulliri dhe tumerik. Bëni një trazim të mirë dhe më pas shtoni kus kus. Lëreni për disa minuta.

2
KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë skuqni hudhrën, specin e kuq dhe jeshil. Pas disa minutash shtoni karota, kunguj dhe kërpudha.

3
KusKus me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rregullojini me kripë dhe shtoni domatet qershi. Përziejeni mirë dhe pas disa minutash hiqeni. Perzieni perimet me kuskusin se bashku.

4
KusKus me perime

Vendosni në një pjatë me kujdes kuskusin me perime dhe shijojini.

KusKus me perime