Kungull i verdhe me pomodorini - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kungull i verdhe me pomodorini eshte nje pjate e shendetshme dhe vegane per te gjithe ju veganet por edhe per ju qe preferoni perimet.

Kungull i verdhe me pomodorini - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kungull i verdhe me pomodorini - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni vaj ne nje tigan dhe lereni te nxehet. Kaurdisni kunguj në vaj derisa të zbuten, rreth 5 deri në 8 minuta.

2
Kungull i verdhe me pomodorini - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni domate, borzilok, kripë dhe piper. Ulni nxehtësinë në të ulët. Gatuajini 2-3 minuta më gjatë ose derisa të nxehen.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kungull i verdhe me pomodorini - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni vaj ne nje tigan dhe lereni te nxehet. Kaurdisni kunguj në vaj derisa të zbuten, rreth 5 deri në 8 minuta.

2
Kungull i verdhe me pomodorini - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni domate, borzilok, kripë dhe piper. Ulni nxehtësinë në të ulët. Gatuajini 2-3 minuta më gjatë ose derisa të nxehen.

Kungull i verdhe me pomodorini