Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Krem bizele është një pjatë e parë shumë e shijshme dhe shije delikate. Kjo supë krem bizele mund të përgatitet edhe me bizele të ngrira, por gjithmonë ju këshillojmë të përdorni perimet e stinës.

krem bizele
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Nxehni tiganin dhe hidhni vaj ulliri. Shtoni qepë dhe hudhër të copëtuar, kavardisni derisa të marrë ngjyrë të artë.

2
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinojeni me nje sasi e vogël kripë dhe piper i zi dhe shtoni bizele jeshile, pak nenexhik të freskët të copëtuar, koriandër dhe sheqer.

3
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuajeni për pak kohë dhe shtoni ujë në temperaturë dhome dhe lëreni të ziejë për 5-10 min.

4
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hiqeni tiganin nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet për një kohë dhe vendoseni përzierjen në blender.

5
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Perzijeni derisa të bëhet një pastë e lëmuar dhe kullojeni përmes një kullese.

6
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni supen dhe hidheni në një tigan dhe shtoni pak ujë më shumë.

7
krem bizele

Shtoni pak nenexhik dhe koriandër të copëtuar dhe zbukurojeni me pak pana dhe vaj ulliri.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Nxehni tiganin dhe hidhni vaj ulliri. Shtoni qepë dhe hudhër të copëtuar, kavardisni derisa të marrë ngjyrë të artë.

2
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinojeni me nje sasi e vogël kripë dhe piper i zi dhe shtoni bizele jeshile, pak nenexhik të freskët të copëtuar, koriandër dhe sheqer.

3
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuajeni për pak kohë dhe shtoni ujë në temperaturë dhome dhe lëreni të ziejë për 5-10 min.

4
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hiqeni tiganin nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet për një kohë dhe vendoseni përzierjen në blender.

5
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Perzijeni derisa të bëhet një pastë e lëmuar dhe kullojeni përmes një kullese.

6
Krem Bizele - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni supen dhe hidheni në një tigan dhe shtoni pak ujë më shumë.

7
krem bizele

Shtoni pak nenexhik dhe koriandër të copëtuar dhe zbukurojeni me pak pana dhe vaj ulliri.

Krem Bizele