Kladdkaka - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Fetat e kladdkaka zakonisht shërbehen me krem ​​pana, akullore ose fruta si luleshtrydhet dhe mjedrat.

Kladdkaka - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kladdkaka - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë të madhe rrihni vezët me sheqerin, më pas duke i përzier vazhdimisht shtoni gjalpin e shkrirë. Tani, përzieni përbërësit e thatë: kakaon, miellin, kripën dhe sheqerin vanilje.

2
Kladdkaka - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Derdhni brumin në një tavë pjekjeje 23 cm dhe piqeni në furrë për 10-15 minuta, në varësi të furrës.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kladdkaka - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë të madhe rrihni vezët me sheqerin, më pas duke i përzier vazhdimisht shtoni gjalpin e shkrirë. Tani, përzieni përbërësit e thatë: kakaon, miellin, kripën dhe sheqerin vanilje.

2
Kladdkaka - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Derdhni brumin në një tavë pjekjeje 23 cm dhe piqeni në furrë për 10-15 minuta, në varësi të furrës.

Kladdkaka