Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kime me mish te grire nje recete e shpejte dhe e shijeshme.

Kime me mish te grire
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me pak vaj ulliri vendosni qepën. Shtoni karota dhe degë. Përziejeni mirë dhe më pas shtoni mish të grirë.

2
Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lërini disa minuta dhe shtoni domate. Përsëri trazoni mirë dhe shtoni ujë.

3
Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni pak kripë, piper dhe piper të kuq. Pas 10 minutash hiqeni nga zjarri dhe vendoseni masën në një tavë. Mbi të thyejnë vezët.

4
Kime me mish te grire

Tani vendoseni në furrë për 20 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Në fund e shërbeni të ngrohtë, shtoni pak piper dhe vendosni sipër tij gjethen e dafinës.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me pak vaj ulliri vendosni qepën. Shtoni karota dhe degë. Përziejeni mirë dhe më pas shtoni mish të grirë.

2
Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lërini disa minuta dhe shtoni domate. Përsëri trazoni mirë dhe shtoni ujë.

3
Kime me mish te grire - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni pak kripë, piper dhe piper të kuq. Pas 10 minutash hiqeni nga zjarri dhe vendoseni masën në një tavë. Mbi të thyejnë vezët.

4
Kime me mish te grire

Tani vendoseni në furrë për 20 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Në fund e shërbeni të ngrohtë, shtoni pak piper dhe vendosni sipër tij gjethen e dafinës.

Kime me mish te grire