Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kifle te ngrohta dhe te buta per ti konsumuar ne mengjes, ose nje vakt fantastik pikniku.

Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time1 hrTotal Time1 hr 10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje ene hedhim qumeshtin e vaket dhe me radhe hedhim majane, kripen sheqerin vezen dhe vaj. I trazojme me telin e kuzhines.

2
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I kalojme ne mikser dhe fillojme ti hedhim miellin deri sa brumi te mblidhet. E leme brumin te pushoje per rreth 1 ore derisa te vije.

3
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I ndajme ne topa topa dhe fillojme ti hapim ne madhesine qe ne deshirojme.

4
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbushjen mund ta beni sipas deshires.

5
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi i keni vendosur ne tave lyejini me nje te kuq veze siper dhe vendosini te piqen per 30-35 minuta me 250 grade celcius.

6
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shijojini te ngrohta.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje ene hedhim qumeshtin e vaket dhe me radhe hedhim majane, kripen sheqerin vezen dhe vaj. I trazojme me telin e kuzhines.

2
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I kalojme ne mikser dhe fillojme ti hedhim miellin deri sa brumi te mblidhet. E leme brumin te pushoje per rreth 1 ore derisa te vije.

3
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I ndajme ne topa topa dhe fillojme ti hapim ne madhesine qe ne deshirojme.

4
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbushjen mund ta beni sipas deshires.

5
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi i keni vendosur ne tave lyejini me nje te kuq veze siper dhe vendosini te piqen per 30-35 minuta me 250 grade celcius.

6
Kifle te Shkrifeta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shijojini te ngrohta.

Kifle te Shkrifeta