Kerpudha tigani - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kerpudha tigani të shuara lehtë në salcën e verës së bardhë, plot shije dhe arome te mire.

Kerpudha tigani
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitje
1
Kerpudha tigani - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hedhim vaj, shtojmë kërpudhat e qëruara, të prera dhe pak hudhër.

2
Kerpudha tigani - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I kavërdisim dhe i shuajmë me verë të bardhë e ujë dhe i lemë të shterojme.

3
Kerpudha tigani

Me pak fare salcë shtojmë majdanozin, kripë, piper të zi.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitje
1
Kerpudha tigani - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hedhim vaj, shtojmë kërpudhat e qëruara, të prera dhe pak hudhër.

2
Kerpudha tigani - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I kavërdisim dhe i shuajmë me verë të bardhë e ujë dhe i lemë të shterojme.

3
Kerpudha tigani

Me pak fare salcë shtojmë majdanozin, kripë, piper të zi.

Kerpudha tigani