Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Do guxonit per nje pjate te tille?! Une do tjua sugjeroja ta provonit pa bere naze. Kermijn te mbushur ne pamje te pare duken si dicka pa shije por e keni gabim eshte nje pjate aq sa delikate dhe e shijeshme.

Kerminj te mbushur
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time3 minsTotal Time13 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lani kërminjtë në një tas me ujë të kripur. Lërini në ujë të valuar me kripë dhe ziejini për 10 Minuta.

2
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hiqeni nga guaska dhe vendoseni në një tas.

3
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni gjalpin në një tas. Shtoni pak kripë dhe piper. Prisni majdanozin, borzilokun, koprën, nenexhikun dhe hudhrën. Shtoni lëng lime. Përziejini mirë.

4
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Spërkatni kërmijtë me pak kripë dhe piper. Mbushni guaksat me përzierjen e gjalpit me ereza dhe vendosni kërmijtë përsëri në guaska.

5
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në një tave për pjekje dhe piqni në 180 gradë për 3 Minuta.

CategoryCuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lani kërminjtë në një tas me ujë të kripur. Lërini në ujë të valuar me kripë dhe ziejini për 10 Minuta.

2
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hiqeni nga guaska dhe vendoseni në një tas.

3
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni gjalpin në një tas. Shtoni pak kripë dhe piper. Prisni majdanozin, borzilokun, koprën, nenexhikun dhe hudhrën. Shtoni lëng lime. Përziejini mirë.

4
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Spërkatni kërmijtë me pak kripë dhe piper. Mbushni guaksat me përzierjen e gjalpit me ereza dhe vendosni kërmijtë përsëri në guaska.

5
Kerminj te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në një tave për pjekje dhe piqni në 180 gradë për 3 Minuta.

Kerminj te mbushur