Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kek me limon dhe fara chia mjaft i shendetshem dhe i shijeshem per tu gatuar nje dite te diele.

Kek me limon dhe fara chia
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time40 minsTotal Time1 hr
Perberesit
Pergatitja
1
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas, bashkoni 500 gram miell, pluhur pjekje, vanilje dhe pak kripë.

2
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në ndërkohë, shtoni sheqer, gjalpë, vezë dhe trazojini mirë. Tani shtoni lëkurën e limonit dhe vajit të ullirit.

3
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani bashkoni të dy masat në një enë të vetme. Shtoni fara chia. Përziejeni përsëri derisa të krijohet një masë homogjene.

4
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbushni tavën me pak gjalpë. Matni me kujdes sasinë që keni përgatitur.

5
Kek me limon dhe fara chia

Piqni për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Shtoni disa pluhur sheqeri mbi të!

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas, bashkoni 500 gram miell, pluhur pjekje, vanilje dhe pak kripë.

2
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në ndërkohë, shtoni sheqer, gjalpë, vezë dhe trazojini mirë. Tani shtoni lëkurën e limonit dhe vajit të ullirit.

3
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani bashkoni të dy masat në një enë të vetme. Shtoni fara chia. Përziejeni përsëri derisa të krijohet një masë homogjene.

4
Kek me limon dhe fara chia - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbushni tavën me pak gjalpë. Matni me kujdes sasinë që keni përgatitur.

5
Kek me limon dhe fara chia

Piqni për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Shtoni disa pluhur sheqeri mbi të!

Kek me limon dhe fara chia