Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kek me karrota eshte i shpejte dhe teper i shijeshem.

Kek me karrota
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time25 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Së pari qëroni karotat. Në një tas shtoni sheqerin dhe vajin e lulediellit. Bëni një trazim të mirë me një rrahës elektrik. Ndërkohë shtoni vezët.

2
Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas tjetër vendosim miellin. Shtoni majanë dhe sodën. Shtoni kanellën. Kombinoni të dy masat së bashku dhe trazojini mirë. Shtoni karota.

3
Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni një tavë dhe lyejeni me pak gjalpë. Vendosni me kujdes masën që përgatitëm. Vendoseni në furrë te piqet. Sapo të jetë gati, hiqni dhe sipër sheqerin e pluhur, ky i fundit mbetet ne deshiren tuaj.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Së pari qëroni karotat. Në një tas shtoni sheqerin dhe vajin e lulediellit. Bëni një trazim të mirë me një rrahës elektrik. Ndërkohë shtoni vezët.

2
Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas tjetër vendosim miellin. Shtoni majanë dhe sodën. Shtoni kanellën. Kombinoni të dy masat së bashku dhe trazojini mirë. Shtoni karota.

3
Kek me Karrota - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Merrni një tavë dhe lyejeni me pak gjalpë. Vendosni me kujdes masën që përgatitëm. Vendoseni në furrë te piqet. Sapo të jetë gati, hiqni dhe sipër sheqerin e pluhur, ky i fundit mbetet ne deshiren tuaj.

Kek me Karrota