Kek me fruta te thata - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kek me fruta te thata me shije te lehte pa shume sheqer.

Kek me fruta te thata
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time25 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kek me fruta te thata - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një mikser rrahim vezët dhe sheqerin deri sa të formohet një masë shkumoze në ngjyrë të verdhë të çelur, ndërkohë shkrijmë gjalpin.

2
Kek me fruta te thata - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga mikseri masën dhe shtojmë përbërësit e tjerë duke i përzierë me një mariz spatul silikoni. Marrim formën e kekut e lyejmë me gjalpë e miell, vendosim brumin dhe e pjekim në furrë të nxehur 170 gradë për 40 - 45 min.

3
Kek me fruta te thata

Para se ta heqim nga forma, e lemë kekun të ftohet në temperaturë ambienti.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kek me fruta te thata - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një mikser rrahim vezët dhe sheqerin deri sa të formohet një masë shkumoze në ngjyrë të verdhë të çelur, ndërkohë shkrijmë gjalpin.

2
Kek me fruta te thata - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga mikseri masën dhe shtojmë përbërësit e tjerë duke i përzierë me një mariz spatul silikoni. Marrim formën e kekut e lyejmë me gjalpë e miell, vendosim brumin dhe e pjekim në furrë të nxehur 170 gradë për 40 - 45 min.

3
Kek me fruta te thata

Para se ta heqim nga forma, e lemë kekun të ftohet në temperaturë ambienti.

Kek me fruta te thata