Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Keni probleme me konsumimin e miellit? Deshironi te shijoni embelsira por duhet te gjeni gjithmone recet pa gluten. Kemi menduar tiu japim nje recete fantastike "Kek me Cokollate pa Miell".

Kek me Cokollate Pa Miell
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time30 minsTotal Time45 mins
Perberesit per Kekun
Pergatitja
1
Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Nxehni furrën tuaj në 170 gradë, dhe pergatisni me nje leter pjekje taven e pjekjes. Në një tenxhere të vogël, shtoni gjalpin, pluhurin e ekspresit dhe çokollatën dhe shkrijeni në zjarr shumë të ulët derisa të lidhen perberesit, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet ndërsa punoni vezët dhe sheqerin.

2
Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë të madhe, shtoni sheqerin dhe vezët dhe duke përdorur një mikser elektrik dore, tundni për disa minuta derisa përzierja të bëhet e trashë dhe e zbehtë pastaj shtoni vaniljen, kripën dhe përzierjen e çokollatës së shkrirë dhe përzieni derisa të përfshihen të gjitha produktet.

3
Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni përzierjen në tavën tuaj të përgatitur, vendoseni taven në një tave më të madhe për pjekje dhe hidhni mjaft ujë të nxehtë në tave, vendoseni me kujdes në furrë dhe piqeni për 35 minuta hiqeni nga furra dhe lereni te ftohet ne temperaturen e dhomes

4
Kek me Cokollate Pa Miell

Mund ti vendosni siper disa manaferra ose luleshtrydhe ose sheqer pluhur, sipas deshires tuaj.

CategoryCooking MethodDiet

Ingredients

Perberesit per Kekun

Directions

Pergatitja
1
Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Nxehni furrën tuaj në 170 gradë, dhe pergatisni me nje leter pjekje taven e pjekjes. Në një tenxhere të vogël, shtoni gjalpin, pluhurin e ekspresit dhe çokollatën dhe shkrijeni në zjarr shumë të ulët derisa të lidhen perberesit, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet ndërsa punoni vezët dhe sheqerin.

2
Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë të madhe, shtoni sheqerin dhe vezët dhe duke përdorur një mikser elektrik dore, tundni për disa minuta derisa përzierja të bëhet e trashë dhe e zbehtë pastaj shtoni vaniljen, kripën dhe përzierjen e çokollatës së shkrirë dhe përzieni derisa të përfshihen të gjitha produktet.

3
Kek me Cokollate Pa Miell - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni përzierjen në tavën tuaj të përgatitur, vendoseni taven në një tave më të madhe për pjekje dhe hidhni mjaft ujë të nxehtë në tave, vendoseni me kujdes në furrë dhe piqeni për 35 minuta hiqeni nga furra dhe lereni te ftohet ne temperaturen e dhomes

4
Kek me Cokollate Pa Miell

Mund ti vendosni siper disa manaferra ose luleshtrydhe ose sheqer pluhur, sipas deshires tuaj.

Kek me Cokollate Pa Miell