Karkaleca në tavë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Karkaleca ne tave me salce domateje dhe erza jo vetem do tiu mbushin stomakun me nje shije fantastike, por edhe shtepine me nje arome te kendshme.

Karkaleca ne tave
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Karkaleca në tavë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri vendosni të skuqni karkalecat. Rregullojini me pak kripë dhe piper.

2
Karkaleca në tavë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi të jenë skuqur mirë shtoni një gotë ujë dhe dy lugë salcë domate. Shtoni majdanozin dhe trazojeni mirë.

3
Karkaleca ne tave

Pastaj kalojeni masën në një tavë të rrumbullakët dhe futeni në furrë për 20 minuta. Pasi të jetë gati shërbejeni dhe shijojeni. Shija e karkalecave do të jetë një mrekulli!

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Karkaleca në tavë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri vendosni të skuqni karkalecat. Rregullojini me pak kripë dhe piper.

2
Karkaleca në tavë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi të jenë skuqur mirë shtoni një gotë ujë dhe dy lugë salcë domate. Shtoni majdanozin dhe trazojeni mirë.

3
Karkaleca ne tave

Pastaj kalojeni masën në një tavë të rrumbullakët dhe futeni në furrë për 20 minuta. Pasi të jetë gati shërbejeni dhe shijojeni. Shija e karkalecave do të jetë një mrekulli!

Karkaleca në tavë