Karkaleca me oriz te zi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Karkaleca me oriz te zi per nje shije te paharrueshme shoqerojeni me nje gote vere te bardhe.

Karkaleca me oriz te zi
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Karkaleca me oriz te zi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini qepën në copa të vogla. Skuqeni atë me vaj ulliri në një tigan.

2
Karkaleca me oriz te zi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni oriz të zi dhe përzieni atë me një lugë druri për disa minuta. Shtoni gjysmën. Shtoni kripë, piper dhe pak ujë.

3
Karkaleca me oriz te zi

Merrni karkalecat, skuqini shtoni dhe lajthite e grimcuara dhe sherbejini me rizoton.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Karkaleca me oriz te zi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini qepën në copa të vogla. Skuqeni atë me vaj ulliri në një tigan.

2
Karkaleca me oriz te zi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni oriz të zi dhe përzieni atë me një lugë druri për disa minuta. Shtoni gjysmën. Shtoni kripë, piper dhe pak ujë.

3
Karkaleca me oriz te zi

Merrni karkalecat, skuqini shtoni dhe lajthite e grimcuara dhe sherbejini me rizoton.

Karkaleca me oriz te zi