Kallamar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë me kallamar është thjeshtë magjike. Kërkon vetëm 4 përbërës, shumë pak kohë dhe si rezultat do të fitoni kallamar të shijshëm dhe mjaftueshëm krokant nga jashtë. Uroj ta provoni!

Yields5 Servings
Prep Time10 minsCook Time25 minsTotal Time35 mins
Produktet kryesore
1
Kallamar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të thellë hidhni vajin për skuqje dhe vendoseni në zjarr mesatar të nxehet.

2
Kallamar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë kallamarët përziejini me kripë, piper të zi dhe miell dhe vendosini pjesë pjesë në tigan të skuqen. Largojini nga tigani dhe fillimisht vendosini sipër një pecete kuzhine për të larguar vajin e tepërt dhe më pas shërbejini me limon dhe majdanoz të freskët të grirë sipër. Ju bëftë mirë!

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Kallamar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të thellë hidhni vajin për skuqje dhe vendoseni në zjarr mesatar të nxehet.

2
Kallamar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë kallamarët përziejini me kripë, piper të zi dhe miell dhe vendosini pjesë pjesë në tigan të skuqen. Largojini nga tigani dhe fillimisht vendosini sipër një pecete kuzhine për të larguar vajin e tepërt dhe më pas shërbejini me limon dhe majdanoz të freskët të grirë sipër. Ju bëftë mirë!

Kallamar