Hasude me Arra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Hasude me arra nje embelsire kaq e thjeshte dhe tradicionale me te cilen jemi rritur.

Hasude me arra
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Hasude me Arra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere shtoni ujin, sheqerin dhe përziejeni derisa sheqeri të karamelizohet. Shtoni niseshtenë, përziejeni përsëri dhe lërini të trashen. Gatuajeni derisa të homogjenizohet. Shtoni vaj dhe gatuajeni për disa minuta.

2
Hasude me arra

Hiqeni tenxheren nga zjarri, servireni dhe siper vendosini sasi e vogël me arra, bajame dhe pluhur kanelle.

Category, Cuisine, Cooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Hasude me Arra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere shtoni ujin, sheqerin dhe përziejeni derisa sheqeri të karamelizohet. Shtoni niseshtenë, përziejeni përsëri dhe lërini të trashen. Gatuajeni derisa të homogjenizohet. Shtoni vaj dhe gatuajeni për disa minuta.

2
Hasude me arra

Hiqeni tenxheren nga zjarri, servireni dhe siper vendosini sasi e vogël me arra, bajame dhe pluhur kanelle.

Hasude me Arra