Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë gatimi është ideale edhe për vegjetarianë, pasi përmban totalisht perime dhe shumë vlera ushqimore. Per ju mishngrenesit do ishte perfekte nje pjate gjellë me bamje.

Gjellë me bamje
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time40 minsTotal Time1 hr
Perberesit
Pergatitja
1
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqim copat e mishit me qepen e grire holle,pastaj shtojme domatet ose salcë domatesh. I pastrojme bamjet dhe i sperkasim me uthull kripe dhe i leme te zbuten.

2
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi të jenë skuqur të gjithe perberesit së bashku, i hidhet kripë, piper i zi, fletë dafine dhe i leme te zihen në zjarr të ngadaltë për disa minuta.

3
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bamjet shpërlahen, kullohen dhe skuqen pak në nje tigan me pak vaj.

4
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojme bamjet dhe i leme te ziihen bashke me mishin ne zjarr te ngadalte.

5
Gjellë me bamje

Pasi ka mbaruar zierjen e servirim duke hedhur sipër lëngun e vet dhe majdanoz të grirë hollë.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqim copat e mishit me qepen e grire holle,pastaj shtojme domatet ose salcë domatesh. I pastrojme bamjet dhe i sperkasim me uthull kripe dhe i leme te zbuten.

2
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi të jenë skuqur të gjithe perberesit së bashku, i hidhet kripë, piper i zi, fletë dafine dhe i leme te zihen në zjarr të ngadaltë për disa minuta.

3
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bamjet shpërlahen, kullohen dhe skuqen pak në nje tigan me pak vaj.

4
Gjellë me bamje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojme bamjet dhe i leme te ziihen bashke me mishin ne zjarr te ngadalte.

5
Gjellë me bamje

Pasi ka mbaruar zierjen e servirim duke hedhur sipër lëngun e vet dhe majdanoz të grirë hollë.

Gjellë me bamje