Ginger Apple Moscow Mule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë e Moscow Mule me xhinxher dhe molle, është një shije e këndshme për ditët e vjeshtës. Vodka e përzier me lëng të freskët limi, uthull molle, xhinxher të freskët dhe gjithashtu birrë xhinxheri. Për vetëm një prekje ëmbëlsie dhe pak flluska! Është pikante dhe ngrohëse, e përkryer për netët komode të vjeshtës dhe për festat e ardhshme.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
Opsionale
1
moscow mule

Mbushni një gotë kokteili me akull.

2
moscow mule

Kombinoni vodkën, lëngun e limit,uthullën e mollës dhe xhinxherin në një shaker kokteili. Mbushni me akull dhe tundeni derisa të kombinohen. Kullojeni në gotën tuaj të pregatitur. Hidhni sipër birrën e xhinxherit dhe zbukurojeni me feta molle, kokrra shege dhe shkopinj kanelle.

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore
Opsionale

Directions

1
moscow mule

Mbushni një gotë kokteili me akull.

2
moscow mule

Kombinoni vodkën, lëngun e limit,uthullën e mollës dhe xhinxherin në një shaker kokteili. Mbushni me akull dhe tundeni derisa të kombinohen. Kullojeni në gotën tuaj të pregatitur. Hidhni sipër birrën e xhinxherit dhe zbukurojeni me feta molle, kokrra shege dhe shkopinj kanelle.

Ginger Apple Moscow Mule