Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Fileto pule me kerpudhe, nje vakt special i shpejte dhe i shijshem.

Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time18 minsTotal Time28 mins
Perberesit
1
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim vaj ulliri në një tigan të thellë dhe e ngrohim atë. Fileton të prerë në feta ose si e preferoni ju e marinojnë me kripë, piper të zi dhe e pudrosim me pak miell.

2
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim ato në tiganin ku I lëme 4 Minuta nga njëra anë e më pas i kthejmë nga ana tjetërdhe i leme dhe per 4 Minuta te tjera. Ne tigan paraprakisht duhet te keni hedhur hudhren per te aromatizuar miellin.

3
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi mishit ë jetë skuqur mesatarisht. Shtojmë kërpudhat të prera në feta I lëmë pak dhe I përziejmë vendosim kapakun për 5 Minuta dhe I trazojmë dhe kur shohim që nuk ka shumë lëng rregullojmë shijen me kripë dhe piper të zi, majdanozin e grirë. I shuajme me veren e bardhe.

4
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojme panen e kuzhines dhe i leme te ziejne per 5 Minuta deri sa te krijohet nje mase kremoze e njetrajteshme.

5
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E servirim fileton me kërpudha dhe pana dhe e shijojme me nje gote vere.

Ingredients

Perberesit

Directions

1
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim vaj ulliri në një tigan të thellë dhe e ngrohim atë. Fileton të prerë në feta ose si e preferoni ju e marinojnë me kripë, piper të zi dhe e pudrosim me pak miell.

2
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim ato në tiganin ku I lëme 4 Minuta nga njëra anë e më pas i kthejmë nga ana tjetërdhe i leme dhe per 4 Minuta te tjera. Ne tigan paraprakisht duhet te keni hedhur hudhren per te aromatizuar miellin.

3
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi mishit ë jetë skuqur mesatarisht. Shtojmë kërpudhat të prera në feta I lëmë pak dhe I përziejmë vendosim kapakun për 5 Minuta dhe I trazojmë dhe kur shohim që nuk ka shumë lëng rregullojmë shijen me kripë dhe piper të zi, majdanozin e grirë. I shuajme me veren e bardhe.

4
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojme panen e kuzhines dhe i leme te ziejne per 5 Minuta deri sa te krijohet nje mase kremoze e njetrajteshme.

5
Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E servirim fileton me kërpudha dhe pana dhe e shijojme me nje gote vere.

Fileto Pule me Pana dhe Kerpudha