Fileto pule me mjalte dhe hudhra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Fileto pule me mjalte dhe hudhra per nje shije aziatike e shoqeruar me pak oriz do tiu duket vetja sikur po jetoni ne Azi.

Fileto pule me mjalte dhe hudhra
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Fileto pule me mjalte dhe hudhra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas mesatar, tundni së bashku salcën e sojës, vaj susami, mjaltë, hudhër, miell misri dhe lëng limoni.

2
Fileto pule me mjalte dhe hudhra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni fileto pule në një tigan me vaj susami, kripë dhe piper. Vendosni fileton e pulës në një tave dhe shtoni përzierjen me mjaltë.

3
Fileto pule me mjalte dhe hudhra

Piqni në 175 gradë C për 25 minuta. Vendoseni në një pjatë dhe servireni.

Category, Cuisine, Cooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Fileto pule me mjalte dhe hudhra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas mesatar, tundni së bashku salcën e sojës, vaj susami, mjaltë, hudhër, miell misri dhe lëng limoni.

2
Fileto pule me mjalte dhe hudhra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni fileto pule në një tigan me vaj susami, kripë dhe piper. Vendosni fileton e pulës në një tave dhe shtoni përzierjen me mjaltë.

3
Fileto pule me mjalte dhe hudhra

Piqni në 175 gradë C për 25 minuta. Vendoseni në një pjatë dhe servireni.

Fileto pule me mjalte dhe hudhra