Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Recetë e thjeshtë për gjokse pule me një salcë të shpejtë krem mustardë! Kjo recete e shijeshme me fileto pule dhe krem mustarde shkon me cdo gje!

Fileto Pule me Krem Mustarde
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time25 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinoni filetoni e pulës në të dy anët me kripë dhe piper. Hidhni miellin në një pjatë të madhe dhe pastroni filetot e pulës derisa të lyhen mirë.

2
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të madh në nxehtësi mesatare, nxehni gjalpin dhe vajin. Kur gjalpi të jetë shkrirë dhe të duket i shkumëzuar, shtoni pulën. Skuqni pulën për 3 minuta në krah, ose derisa të artë.

3
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Transferojeni pulën në tavën e pjekjes dhe vendoseni në furrë për 5 minuta.

Pergatitja Kremit
4
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërsa pula mbaron gatimin, vendosni tiganin në nxehtësi mesatare dhe shtoni verën. Bëni kujdes pasi vaji në tigan do të kercase pak kur shtoni verën. Gatuajini për 5 minuta, ose derisa vera të avulloje deri ne gjysmë. Shtoni kremin dhe lëreni të ziejë për 3 minuta, ose derisa salca të veshë pjesën e pasme të një luge.

5
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni mustardën, kaperi dhe majdanozin, duke ruajtur pak majdanoz për ta spërkatur sipër. Shtoni më shumë kripë dhe piper, nëse dëshironi. Vendosni fileto pule, hidhni perziejini ne salcë dhe spërkateni me majdanozin e mbetur.

Category, Cooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinoni filetoni e pulës në të dy anët me kripë dhe piper. Hidhni miellin në një pjatë të madhe dhe pastroni filetot e pulës derisa të lyhen mirë.

2
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të madh në nxehtësi mesatare, nxehni gjalpin dhe vajin. Kur gjalpi të jetë shkrirë dhe të duket i shkumëzuar, shtoni pulën. Skuqni pulën për 3 minuta në krah, ose derisa të artë.

3
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Transferojeni pulën në tavën e pjekjes dhe vendoseni në furrë për 5 minuta.

Pergatitja Kremit
4
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërsa pula mbaron gatimin, vendosni tiganin në nxehtësi mesatare dhe shtoni verën. Bëni kujdes pasi vaji në tigan do të kercase pak kur shtoni verën. Gatuajini për 5 minuta, ose derisa vera të avulloje deri ne gjysmë. Shtoni kremin dhe lëreni të ziejë për 3 minuta, ose derisa salca të veshë pjesën e pasme të një luge.

5
Fileto Pule me Krem Mustarde - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni mustardën, kaperi dhe majdanozin, duke ruajtur pak majdanoz për ta spërkatur sipër. Shtoni më shumë kripë dhe piper, nëse dëshironi. Vendosni fileto pule, hidhni perziejini ne salcë dhe spërkateni me majdanozin e mbetur.

Fileto Pule me Krem Mustarde