Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Fileto Pule me Boronice me nje shije mjafte te vecante nese ju jane merzitur shijet tradicionale te gatimit te filetos.

Fileto Pule me Boronice
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinojme filetot e pulës pak kripë dhe piper. Shtojmë në një tigan një lugë çaji gjalpë dhe e lëmë të shkrijë paksa.

2
Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojmë dhe vajin e ullirit dhe vëmë filetot të skuqen mirë nga të dy anët. Shtojmë dhe boronicat. I përziejmë mirë.

3
Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas hedhim dhe konjakun, e përziejmë dhe shtojmë dhe buljonin. E rregullojmë me pak kripë, piper dhe mente të grirë. E lëmë dhe pak minuta dhe e heqim nga zjarri.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinojme filetot e pulës pak kripë dhe piper. Shtojmë në një tigan një lugë çaji gjalpë dhe e lëmë të shkrijë paksa.

2
Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojmë dhe vajin e ullirit dhe vëmë filetot të skuqen mirë nga të dy anët. Shtojmë dhe boronicat. I përziejmë mirë.

3
Fileto Pule me Boronice - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas hedhim dhe konjakun, e përziejmë dhe shtojmë dhe buljonin. E rregullojmë me pak kripë, piper dhe mente të grirë. E lëmë dhe pak minuta dhe e heqim nga zjarri.

Fileto Pule me Boronice