Fileto derri me pana - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Fileto derri me pana nje pjate pak e rende dhe kalorike por me shume shije.

Fileto derri me pana
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Fileto derri me pana - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini fileton e derrit në 2 copa dhe i rrahni me një çekan kuzhine. Skuqni filetot në një tigan me pak vaj ulliri. Shtoni kripë, piper të zi.

2
Fileto derri me pana - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni 1 gotë verë të bardhë, 1 gotë ujë dhe mustardë. Gatuajini për disa minuta dhe shtoni panen dhe lereni te zieje per pak minuta.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Fileto derri me pana - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini fileton e derrit në 2 copa dhe i rrahni me një çekan kuzhine. Skuqni filetot në një tigan me pak vaj ulliri. Shtoni kripë, piper të zi.

2
Fileto derri me pana - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni 1 gotë verë të bardhë, 1 gotë ujë dhe mustardë. Gatuajini për disa minuta dhe shtoni panen dhe lereni te zieje per pak minuta.

Fileto derri me pana