Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Të gjithëve u pëlqen një embelsire me limon do të mirëpritet në kutitë e drekës si për fëmijë ashtu edhe për të rritur.

embelsire me limon
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni qumësht të kondensuar dhe gjalpë në një tenxhere të vogël në zjarr mesatar. Gatuajini, duke i përzier, për 5 minuta ose derisa të jenë të butë dhe të kombinuar. Hiqeni nga nxehtësia.

2
Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një përpunues ushqimi, përpunoni biskota deri në thërrime të imëta. Kalojeni në një tas. Shtoni lëvore kokosi dhe limoni. Llokoçis për të kombinuar. Shtoni përzierje të nxehtë të gjalpit. Përziejini mirë që të kombinohen. Shtypni përzierjen mbi bazën e tiganit të përgatitur. Vendoseni në frigorifer për 1 1/2 orë ose derisa të ngurtësohet.

3
Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni krem sheqeri hidhni sheqerin në një tas. Shtoni gjalpë dhe lëng limoni. Rrihni me një lugë druri derisa të jetë e qetë dhe e kombinuar. Përhapni kremin mbi fetë. Qëndroni në temperaturën e dhomës për 30 minuta ose derisa të vendoset kremi. Pritini në copa. Shërbejeni.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni qumësht të kondensuar dhe gjalpë në një tenxhere të vogël në zjarr mesatar. Gatuajini, duke i përzier, për 5 minuta ose derisa të jenë të butë dhe të kombinuar. Hiqeni nga nxehtësia.

2
Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një përpunues ushqimi, përpunoni biskota deri në thërrime të imëta. Kalojeni në një tas. Shtoni lëvore kokosi dhe limoni. Llokoçis për të kombinuar. Shtoni përzierje të nxehtë të gjalpit. Përziejini mirë që të kombinohen. Shtypni përzierjen mbi bazën e tiganit të përgatitur. Vendoseni në frigorifer për 1 1/2 orë ose derisa të ngurtësohet.

3
Embelsire me limon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni krem sheqeri hidhni sheqerin në një tas. Shtoni gjalpë dhe lëng limoni. Rrihni me një lugë druri derisa të jetë e qetë dhe e kombinuar. Përhapni kremin mbi fetë. Qëndroni në temperaturën e dhomës për 30 minuta ose derisa të vendoset kremi. Pritini në copa. Shërbejeni.

Embelsire me limon