Embëlsirë me kajsi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo embëlsirë me kajsi është një ëmbëlsirë e lezetshme egjiptiane me kajsi, dhe kos.

Embëlsirë me kajsi
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Embëlsirë me kajsi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere shtoni ujin, sheqerin pluhur, mjaltin dhe kanellën. Vendosni kajsitë të ziejnë ne tenxhere.

2
Embëlsirë me kajsi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj hiqeni dhe fshikulloni atë. Shtoni kosin dhe përzieni mirë. Shtoni përsëri sheqer pluhur.

3
Embëlsirë me kajsi

Tani vendoseni masën në gota të vogla. Sipër shtoni fruta të thata dhe gjysmë kajsi.

Category, Cooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Embëlsirë me kajsi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere shtoni ujin, sheqerin pluhur, mjaltin dhe kanellën. Vendosni kajsitë të ziejnë ne tenxhere.

2
Embëlsirë me kajsi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj hiqeni dhe fshikulloni atë. Shtoni kosin dhe përzieni mirë. Shtoni përsëri sheqer pluhur.

3
Embëlsirë me kajsi

Tani vendoseni masën në gota të vogla. Sipër shtoni fruta të thata dhe gjysmë kajsi.

Embëlsirë me kajsi