Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Embelsire me gjalp kikiriku do tju cojne ne nje tjeter dimension.

Embelsire me gjalp kikiriku
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni në një enë të madhe gjalpë kikiriku, margarinë, sheqer pluhur dhe thërrime buke. Përziejini mirë.

2
Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni përzierjen në një tigan për pjekje dhe hapeni me një shpatull kuzhine.

3
Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Hiqeni nga frigoriferi dhe shtoni çokollatë të shkrirë.

CategoryCuisine

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni në një enë të madhe gjalpë kikiriku, margarinë, sheqer pluhur dhe thërrime buke. Përziejini mirë.

2
Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni përzierjen në një tigan për pjekje dhe hapeni me një shpatull kuzhine.

3
Embelsire me Gjalp Kikiriku - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Hiqeni nga frigoriferi dhe shtoni çokollatë të shkrirë.

Embelsire me Gjalp Kikiriku